Idż do zawartości

Kontakt Rada Rodziców Galeria Wspinaczka po ściance

 

4 lutego 2012 r. w hali sportowej przy ul. Nowowiejskiej, na ściance wspinaczkowej odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota Miasta Stołecznego Warszawy. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił we wspinaczce ściankowej. Podzielone na kilka grup wiekowych wspinały się na wyznaczonych trasach. Dzielnie walczyły, docierając na znaczne wysokości. Trasy były podzielone na mniejsze odcinki, za każdy odcinek dzieci otrzymywały punkty. Wszystko odbywało się pod okiem sędziego i przy profesjonalnej asekuracji. Atmosfera była gorąca, jak podczas zawodów dla dorosłych, chociaż dzieci bardziej były pochłonięte samą wspinaczką niż zdobywaniem punktów i rywalizacją z kolegami. Wspinaczka wymagała dużego wysiłku i woli walki. Trzeba było zapomnieć o lęku wysokości i radzić sobie z uchwytami, które nie zawsze były tam, gdzie się ich szukało. Dzieci dzielnie się wspinały, rodzice kibicowali i podziwiali młodych sportowców za ich odwagę, spryt i upór w dążeniu do przejścia całej trasy. Najmłodszą grupę tworzyły dzieci z rocznika 2006, a wśród nich trzy dzielne dziewczynki z naszego przedszkola: Kasia, Paulina i Gaja z oddziału III.

Ogromną radością dla dziewczynek było to, że wszystkie trzy stanęły na podium – Kasia Stefańska na pierwszym, Paulina Sowa na drugim, a Gaja Graniszewska na trzecim miejscu. Dziewczynki dostały dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!!!