Idż do zawartości

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W ROKU PRZEDSZKOLAKA 2008/2009

 

Już po raz piąty odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Partnerami i organizatorami całej akcji byli: Centrum Promocji Kultury dz. Praga Południe m. st. Warszawy, Przedszkole nr 51 „Misia Czarodzieja”, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”, Doradca metodyczny m. st. Warszawy, Wydawnictwo DIDASKO oraz Wydział Oświaty i Wychowania dz. Praga Południe.

Warunkiem uczestnictwa w obchodach, była twórcza działalność dzieci na terenie własnej placówki pod opieką nauczyciela, bądź w domu z rodzicami. Aktywność twórcza polegała na wykonaniu plakatu własnego przedszkola pod hasłem:

     „W NASZYM PRZEDSZKOLU TEŻ MIESZKA MIŚ”.

Dzieci z gr. III, promując nasze przedszkole, wykonały prześliczny plakat techniką origami. Świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia i otwarcie wystawy plakatów, których napłynęło aż 110, odbyło się 28 listopada 2008 r. w Centrum Promocji Kultury dz. Praga Południe m. st. Warszawy przy ul. Podskarbińskiej 2. Nasze przedszkole godnie reprezentowała, wspólnie z nauczycielką gr. III Marzeną Jaworską, – Tosia Titkow.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji – występ artystyczny dzieci z przedszkola nr 51, słodki poczęstunek, zabawy i tańce. Każde dziecko otrzymało upominek, m.in. dużego pluszowego misia, którego wręczał sam Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Włodzimierz Paszyński. Na zdjęciach można zobaczyć także nasz plakat.

Marzena Jaworska – gr. III