Idż do zawartości

Katarzyna Kantarska – gr. III
 
Olimpiada sportowa Przedszkolaków

 

Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej. W zawodach sportowych brały udział dzieci z mokotowskich przedszkoli. Olimpiada odbyła się na stadionie sportowym przy ul. Wałbrzyskiej. Konkurencje sportowe przygotowała instruktorka gimnastyki korekcyjnej, a sędziami były nauczycielki z poszczególnych przedszkoli.

Zawody sportowe odbywały się przez kolejne dwa dni – w pierwszej kolejności w zawodach uczestniczyły dzieci z grup młodszych, następnie dzieci z najstarszych grup.

Nasze dzieci były bardzo przejęte wyruszając zaraz po śniadaniu autokarem na miejsce olimpiady. Naszym strojem reprezentacyjnym były pomarańczowo-granatowe stroje gimnastyczne z numerem przedszkola.

Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach: biegały, rzucały woreczki na odległość, zbierały woreczki na czas, celowały do bramki, brały udział w sztafecie z przekazywaniem sobie pałeczki. Dla starszych dzieci był slalom, skok w dal, rzuty piłką lekarską, przekazywanie sobie piłki górą, bieg na czas.

Kibicowali nam rodzice, dziadkowie, którzy przyjechali razem z nami. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie na świeżym powietrzu razem z innymi kolegami i koleżankami.

Podsumowując zdobyte przez naszych małych sportowców punkty, w łącznej kwalifikacji przedszkoli zdobyliśmy I miejsce. Do przedszkola przywieźliśmy puchar, a każde dziecko otrzymało Dyplom Sportowca i maskotkę.

Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.