Idż do zawartości

WYRÓŻNIENIE DLA WIKTORII
 
Warszawska przyroda zimą

 

Pod koniec listopada zgłosiła się do mnie mama Wiktorii Kozłowskiej, która zaproponowała, aby nasza grupa wzięła udział w konkursie plastycznym „Warszawska przyroda zimą” organizatorem, którego jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Poprosiłam mamę Wiktorii, która z zawodu jest plastykiem, aby poprowadziła w przedszkolu zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonają prace na ten konkurs. Przygotowałam niezbędne pomoce: ołówki, czarny tusz, zaostrzone patyczki, akwarele, kartki do wykonania obrazków techniką, którą zaproponowała p. Małgorzata. Praca nad wykonaniem obrazków na konkurs przebiegła w trzech etapach. Dzieci na początku rysowały ołówkiem zimową scenerię naszego miasta, następnie po śladzie ołówka rysowały patyczkiem moczonym w czarnym tuszu. Końcowym etapem było malowanie całości pracy farbami akwarelowymi. Wszystkie dzieci bardzo się starały i z uwagą realizowały wszelkie propozycje i uwagi mamy Wiktorii, która mobilizowała je do ciekawego wykonania pracy. Wspólnie wybrałyśmy naszym zdaniem trzy najciekawsze prace: Marysi Kaczorowskiej, Wiktorii Kozłowskiej i Macieja Małeckiego, które zostały dostarczone do siedziby Urzędu. Warunkiem, bowiem udziału w konkursie było dokonanie wstępnej oceny prac w grupie przedszkolnej, natomiast przysłanie jedynie 3 prac, które będzie oceniało Jury konkursu. Pozostałe prace dzieci z grupy IV zostały oprawione w antyramy i stanowią wspaniałą dekorację naszego korytarza (zachęcam gorąco do obejrzenia galerii naszych prac).Niezwykle radosnym dniem, był 17 grudnia, kiedy to nasza p. Dyrektor poinformowała nas, że praca Wiktorii została wyróżniona, a dla wszystkich dzieci jest piękny dyplom i Atlas Ekologiczny za udział w konkursie. Jak przeczytałam na stronie Urzędu Miasta, na konkurs wpłynęło 700 prac z 88 warszawskich placówek. Jury wyróżniło 107 najpiękniejszych prac, w tym pracę naszej Wiktorii. Udział w konkursie dostarczył nam wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć, radości i satysfakcji. Jesteśmy niezwykle wdzięczni mamie Wiktorii za pomoc w tych działaniach plastycznych, gratulujemy osobistego sukcesu oraz sukcesu córki, która otrzymała dyplom za wykonanie pięknej pracy. Dziękuję i gratuluję również wszystkim dzieciom, które bardzo chętnie biorą udział w konkursach plastycznych, także tych organizowanych poza naszą placówką. To już kolejne osiągnięcie naszych przedszkolaków w tym roku szkolnym. To wielka radość dla całego przedszkola i rodziców.

Jolanta Jabłońska – gr.IV