Idż do zawartości

Marzena Jaworska – gr. III
 
Rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem:
 
ZIMOWA MANDALA

 

W grudniowym numerze naszej gazetki przedszkolnej „Było, jest, będzie” ogłoszony został, już po raz kolejny, rodzinny konkurs plastyczny. W ubiegłych latach tematami konkursów były m.in. ŚWIĄTECZNA BOMBKA, CHOINKA, WIELKANOCNY KOSZYCZEK itp. Wiedząc, jak twórcze i kreatywne są dzieci w naszym przedszkolu, moim pomysłem na tegoroczny konkurs była ZIMOWA MANDALA. Wielkość mandali oraz sposób jej zdobienia (technika plastyczna) zależał tylko i wyłącznie od inwencji twórczej autorów. Pomocne informacje na temat tajemniczego słowa MANDALA, jej aspektu terapeutycznego oraz edukacyjnego, można było uzyskać, czytając mój artykuł w gazetce przedszkolnej oraz na naszej stronie internetowej. Termin składania prac upłynął 20 stycznia. W konkursie wzięło udział 15 rodzin. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, jak również rodzicom (babciom, dziadkom, ciociom, wujkom…), którzy w natłoku zajęć znaleźli czas i chęci, by wspólnie ze swoją pociechą twórczo spędzić zimowe wieczory. Z wielką radością mogę powiedzieć, iż dzieci oraz ich rodzice, tworząc swoje dzieło, wykazali się dużą pomysłowością i pracowitością. W szatni naszego przedszkola można było podziwiać prace zrobione m.in. z cekinów, plasteliny, łupinek orzeszków, muszli, kolorowych papierów itd. Myślę, że zgodzicie się Państwo z nami, iż wszystkie wykonane na konkurs prace są niesamowicie piękne i zachwycające – małe „dzieła sztuki”!!! Nasza decyzja była, więc bardzo prosta – wszystkie dzieci zdobywają najwyższe uznanie w postaci I miejsca. Dyplomy oraz książki z ciekawymi wzorami mandali, zostały przedszkolakom wręczone dnia 30 stycznia. Uroczystym gratulacjom towarzyszyła radosna atmosfera – wspólny śpiew
i zabawy integracyjne.

Oto lista nagrodzonych dzieci:

Filip Witek, Miriam Langle, Dominika Kowalczyk, Karol Baciński, Karolina Guzera, Zuzanna Wojciechowska, Kuba Lubowiedzki, Wiktoria Kozłowska, Wiktor Zwoliński, Maria Kaczorowska, Nikola Piątkowska, Maciej Królak, Julia Ziniewicz, Mateusz Baron

Zapraszamy do udziału w kolejnych rodzinnych konkursach plastycznych.

Kadra Pedagogiczna

Dyplomy stworzone przez nauczycielkę Jolantę Jabłońską, wydrukowała mama Gabrysi z grupy IV, za co Jej serdecznie dziękujemy.