mgr Agnieszka Wojdal (nauczyciel dyplomowany)
p196@edu.um.warszawa.pl

studia magisterskie: Wychowanie przedszkolne (Uniwersytet Warszawski)

Kurs kwalifikacyjny przygotowujący do sprawowania nadzoru pedagogicznego (Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli)

studia podyplomowe: Polityka i Zarządzanie Oświatą (Uniwersytet Warszawski)

studia podyplomowe: Terapia dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie)

Oddział 1 Słoneczka

mgr Grażyna Karaś (nauczyciel mianowany)mgr Elwira Zawadzka (nauczyciel kontraktowy)
studia magisterskie: Technologia żywności (Akademia Rolniczo – Techniczna w Olsztynie)

studia podyplomowe: Edukacja początkowa i reedukacja (Uniwersytet Warszawski)

studia magisterskie: Rzeźba (Akademia Sztuk Pięknych)

studia podyplomowe: Edukacja początkowa i terapia pedagogiczna (Uniwersytet Warszawski)

Oddział 2 Krasnoludki

mgr Grażyna Karaś (nauczyciel mianowany)mgr Elżbieta Podvorska – Kuriata (nauczyciel kontraktowy)

studia podyplomowe: Edukacja początkowa i reedukacja (Uniwersytet Warszawski)

studia magisterskie: Edukacja początkowa z reedukacją (Uniwersytet Warszawski)

mgr Olga Nowaczewska – nauczyciel wspomagający
(nauczyciel kontraktowy)

studia magisterskie: Edukacja integracyjna i włączająca (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej)

Oddział 3 Muchomorki

mgr Jolanta Jabłońska (nauczyciel dyplomowany)mgr Aneta Waszkowska – Wojtaś (nauczyciel kontraktowy)
Studium Wychowania Przedszkolnego

studia magisterskie: Wychowanie przedszkolne (Uniwersytet Warszawski)

studia podyplomowe: Wspomaganie dzieci z problemami rozwojowymi (Uniwersytet Warszawski)

studia podyplomowe: Polityka i Zarządzanie Oświatą (Uniwersytet Warszawski)

Cambridge English Entry Level Certificate in ESOL

International Key English Test

studia magisterskie: Kształcenie Zintegrowane  (Akademia Podlaska w Siedlcach)

studia podyplomowe: Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja (Uniwersytet Warszawski)

Oddział 4 Misie

mgr Paulina Wojnarowska (nauczyciel kontraktowy)mgr  Renata Stachurska (nauczyciel stażysta)
studia magisterskie: Edukacja przedszkolna i pedagogika rewalidacyjna (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)studia magisterskie: Pedagogika wczesnoszkolna  (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej)

studia podyplomowe: oligofrenopedagogika (Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie)

LOGOPEDA

mgr Aleksandra Kozłowska (nauczyciel kontraktowy)

studia magisterskie: Logopedia (Uniwersytet Warszawski)

Dyżur w przedszkolu

poniedziałek 08:00 – 13:30

wtorek 07:30 – 13:30

środa 11.30 – 17.30

Logopeda pomaga dzieciom eliminować zaburzenia mowy. We wrześniu i październiku każdego roku, po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców prowadzi badania mowy u wszystkich dzieci. Następnie prowadzone są badania diagnostyczne dzieci zakwalifikowanych na terapię. Wszyscy rodzice są informowani o wynikach badań. Terapia dla dzieci prowadzona jest w formie zajęć indywidualnych. Praca nad usprawnianiem mowy dziecka wymaga systematyczności, wytrwałości i cierpliwości. Efekty terapii logopedycznej zależne są w ogromnej mierze od współpracy rodziców z logopedą. Zasady współpracy ustalane są indywidualnie.

Ponadto do zadań logopedy należy

podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej (prowadzenie zajęć w poszczególnych oddziałach

upowszechnianie wiedzy logopedycznej w formie pogadanek dla rodziców, nauczycieli

organizowanie pomocy logopedycznej przy ścisłej współpracy z nauczycielami i psychologiem